top of page

Hakkımızda
 

Reflekta Danışmanlık Merkezi Dr. Selin (Müderrisoğlu) Erel tarafından kurulmuştur. 2008 Yılından beri Nişantaşı’nda psikolojik danışmanlık hizmeti sunan ekibimiz 2014 yılı itibariyle daha geniş hizmet yelpazesiyle Anadolu yakasında Bağdat Caddesi’nde hizmet vermeye başlamıştır.

 

Merkez olarak konusunda uzman kadromuzla çalışmalarımızı çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile alanlarında yürütmekteyiz.

 

Dr. Selin (Müderrisoğlu) Erel

Lise eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nin Pensylvania eyaletinde tamamlamıştır. İlk lisans eğitimine Drexel University’de Kimya bölümünde başlamıştır. İkinci lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde aldıktan sonra yüksek lisans ve doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini intiharlar, doktora tezini de bağımlılık üzerine hazırlamıştır.

 

Lisansüstü eğitimlerinin yanı sıra Bilişsel Davranışsal Terapi eğitimini ve Aile Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca 1997 – 1998 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde seçilmiş olduğu bir araştırma grubunda “Bağımlılık ve Psikofarmakoloji” alanında araştırmalar yapmak için bulunmuştur.

 

2002- 2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde “Bağımlılık Danışmanlığı” programını tamamlamıştır. 1999-2001 yılları arasında Ergen ve Yetişkinlere yönelik Entegratif Psikoterapi eğitimini tamamlamıştır. 1998 Yılından günümüze bağımlılık alanında ulusal ve uluslar arası pek çok başarılı proje ve toplantıda rol almıştır. 2006 Yılında Rutgers Üniversitesi’nde yine “Bağımlılık” konusu üzerinde çalışmak üzere bulunmuştur.

 

1998 – 1999 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde, 1999- 2012 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tam zamanlı akademisyen olarak hizmet vermiştir. Eş zamanlı olarak Okan Üniversitesi’nde “Adli Psikoloji” ve “Bağımlılık” üzerine 5 sene ders vermiştir.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesin’de “NODO- Madde Bağımlılığını Önleme Kulübü” adı altında bir öğrenci kulübünün kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmış ve kulübün tüm ulusal ve uluslar arası çalışmalarını yönetmiştir.

Avrupa Konseyi “Yargı Modernizasyonu” çerçevesinde Ceza Tevkifevlerine yönelik yapılan pilot çalışmada Türkiye’yi temsilen seçilmiş olup “Öfke Kontrol Programının” geliştirilmesi ve uygulanmasında görev almıştır.

Ayrıca Avrupa Konseyi’ne bağlı Pompidou grubunun gençlik danışmanlık görevini yürütmüş ve madde bağımlılığı konusunda gençlerle çalışmıştır.

 

Bilişsel davranışsal ekole bağlı kalarak devam ettirdiği psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra ileri düzeyde eğitimini almış olduğu homeopati alanını da çalışmalarına dahil etmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Hoemopati eğitimini Organon ve International Academy of Classical Homeopathy’den almıştır.

 

Ulusal ve uluslar arası pek çok toplantı ve kongre katılımının yanı sıra seminer ve eğitimler vermektedir. Danışmanlık hizmetini, seminer ve eğitimlerini İngilizce verebilmektedir.

 

Halen Cumartesi günleri saat 10:00 ile 11:00 saatleri arasında Halk TV kanalında “İyilik Sağlık” programını yapmaktadır.

 

Evli ve iki çocuk sahibidir.

 

bottom of page